Алгоритм дій в Марковецькому НВК у разі виявлення у здобувача освіти та/або працівника освітнього закладу ознак гострого респіраторного захворювання

ДІЇ  МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ ТА УПОВНОВАЖЕНИХ ОСІБ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ У ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ

ОЗНАК ГОСТРОГО РЕСПІРАТОРНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ

 1. У разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини, здобувачі освіти знаходяться в масках постійно до розв’язання питання щодо направлення їх додому чи до закладу охорони здоров’я.

2.Вчитель або вихователь, який виявив ознаки гострого распіраторного захворювання повідомляє медичну сестру Василюк І.Р. або класного керівника, які супроводжують здобувача освіти в кабінет № 209.

Медична сестра або класний керівник ,у разі їх відсутності – вчителі, які виявили ознаки ГРЗ,(дальше уповноважена особа) зобовязані невідкладно поінформувати батьків (інших законних представників). Телефони в класному журналі. Переконатися  в тому, що батьки здобувача освіти знають, як зв’язатися з уповноваженою особою. Ця особа має бути забезпечена стандартними засобами захисту, а також повинна дотримуватися заходів безпеки під час догляду за особами з підозрою на COVID-19: носити маску і дотримуватися необхідної дистанції.

У разі, якщо дитина налякана і болісно переживає власний стан, уповноважена особа має заспокоїти дитину і залишатися з нею в кабінеті 209. Поставити вікна на провітрювання , не знімати маску і дотримуватися дистанції.

 1. Медична сестра (Василюк І.Р.) або уповноважена особа має надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру

( телефон 0976882383 Йосипчук Маряна)).

 1. Медична сестра (Василюк І.Р.) або уповноважена особа закладу реєструє випадок у журналі реєстрації форми 060/о.
 2. Медична сестра або уповноважена особа телефонує батькам та/або сімейному лікарю, викликає (за потреби)швидку допомогу,після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.
 3. Медична сестра (Василюк І.Р.) або уповноважена особа співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб:

 які разом знаходилися у шкільному транспорті;

 які знаходилися разом в одному приміщенні (класі);

 які контактували в побуті.

 1. Ніхто з працівників НВК, зокрема медична сестра чи уповноважена особа, які опікуються підозрілим випадком або підтвердженим випадком COVID-19, не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють COVID-19, задля збереження лікарської таємниці. Обов’язок закладу освіти – запобігати булінгу та стигматизації у зв’язку з COVID-19.

 

 

ДІЇ ПРАЦІВНИКІВ НВК У РАЗІ ОТРИМАННЯ ПОЗИТИВНОГО ТЕСТУ

НА  SARS-COV2 У ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 здобувача освіти

необхідно:

1)Директор приймає рішення про направлення додому на самоізоляцію контактних осіб (клас, групу) (згідно з

Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба  (COVID-19)») на 14 днів.

2) Технічні працівники проводять позачергову  дезінфекцію та генеральне прибирання приміщення школи/класу, а водій ( Волосянчук Р.Є.) – салону шкільного автобуса тощо;

3) Для класу/групи, яка перебуває на самоізоляції, організувується освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;

4) Якщо захворювання на COVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, директор НВК  ухвалює рішення ( рішення педради та наказ по НВК) про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох класів або закладу освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох класах;

5)Медична сестра ( Василюк І.Р.)  або уповноважена особа має співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування.

ЯКЩО НА COVID-19 ЗАХВОРІВ УЧИТЕЛЬ, ІНШИЙ ПРАЦІВНИК НВК,

ПОТРІБНО:

1)Працівники НВК, які перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою;

2) Якщо температура, кашель, нежить у працівника школи з’явилися під час роботи, він має невідкладно залишити освітній заклад і звернутися до закладу охорони здоров’я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19.

У приміщенні, де знаходився хворий вчитель/працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

ІНФОРМУВАННЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ПРО

ВИПАДОК COVID-19 У НВК

1) Класним керівникам та вихователям проінформувати  батьків здобувачів освіти:

1.1. Що ніхто не має відвідувати школу, якщо у нього температура, кашель, нежить.

1.2. Що їхні діти мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим.

1.3. Попросити, у разі підозри, контакту чи хвороби на COVID-19батьків чи здобувачів освіти повідомляти про це вчителя/медичного працівника/адміністрацію.

3) Нагадуйте  батькам учнів про особливу небезпеку COVID-19 та необхідність дотримуватися дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.

4) Пояснюйте, як можна зменшити стрес: більше спілкуватися з рідними телефоном або онлайн, займатися улюбленими справами.

5) Порадьте батькам, як зробити родинне помешкання безпечнішим для дорослих та дітей (регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення).

6) Закликайте звертатися до лікаря/лікарки телефоном у разі появи небезпечних симптомів.

 1. Працівникам НВК у разі підозри, контакту чи хвороби на COVID обовязково повідомляти про це вчителя/медичного

працівника/адміністрацію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Затверджую                                                                                                                                                                        Директор НВК                                                                                                                                                                             П.С. Русиняк                                                                                                                                                                         28 серпня 2020 року

 

 

 

Порядок організації освітнього процесу у Марковецькому

навчально-виховному комплексі в умовах карантину

 

 

 

                                                                           

 

                                  

 

 

 

 

 

                                                         

                                                       Обов’язкові умови:

 1. Створення окремого розкладу початку занять та перерв на прийом їжі для кожного класу;
 2. Заходи по мінімізації контактів учнів між собою після повернення до закладу освіти;
 3. Перевірка на наявність підвищеної температури у працівників закладу перед входом в заклад освіти із фіксацією в журналі, ;
 4. Пересування закладом всіх учасників освітнього процесу в захисних масках (на уроках можна знаходитися без масок);
 5. Культурно-масові заходи, масові збори відмінені до нормалізації епідемічної ситуації.

 

Обов’язкові заходи під час освітнього процесу :

 1. Щоденний контроль за виконанням санітарно-епідемічних заходів у закладі освіти здійснюють :
 • Русиняк П.С., директор .
 • Мучка І.І.завгосп
 • Василюк І.Р., медична сестра.
 1. Усі навчально-виховні заходи та режимні моменти з дітьми проводяться за умови максимально можливої ізоляції одного класу від іншого.
 2. Запроваджена класна система (за кожним класом закріплений окремий кабінет на постійній основі).
 3. Учасники освітнього процесу заходять та виходять із закладу за окремим розкладом. На вхід та вихід використовуються різні двері.
 4. Фізкультура та предмети природничого циклу проводяться на свіжому повітрі.
 5. Заборонено вхід в заклад сторонніх осіб (крім батьків, які супроводжують дітей-інвалідів). Зв’язок батьків з вчителями та адміністрацією відбувається онлайн.
 6. Територією навчального закладу проведена розмітка руху учасників освітнього процесу.
 7. В усі працівниківНВК повинна бути 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну – безпосередньо на робочому місці працівника. Під час «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, педагогам в процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки. Багаторазовий захисний щиток використовується та дезінфікується відповідно до інструкції виробника
 8. Використання приміщень загального користування (актові, спортивні зали, їдальня) дозволяється за умови чіткого дотримання графіку роботи з обов’язковим проведенням усіх санітарно-гігієнічних заходів щодо їх прибирання та провітрювання.
 9. Пед. працівники протягом дня слідкують за станом здоров’я учнів та у разі виявлення ознак захворювання передають учня медсестрі закладу та інформують адміністрацію та батьків.
 10. У разі переходу навчального закладу у «червону зону» буде запроваджена дистанційна форма навчання.
 11. При виявлення хворих на covid-19 у класах буде запроваджена змішана система навчання.

 

Правила для здобувачів освіти

Вимоги безпеки життєдіяльності перед початком навчання

 1. У приміщення освітнього закладу заходити в масці( виняток – діти з дошкільного відділення та 1-4 класів).
 2. Обробити руки антисептиком у спеціально відведеному місці на першому поверсі.
 3. Дотримуватися соціального дистанціювання, триматися від учасників освітнього процесу на відстані мінімум одного метра (приблизно три кроки).
 4. Дотримуватися звичайних правил гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

Вимоги безпеки життєдіяльності здобувачів освіти під час освітнього процесу

 1. Перед початком занять повідомити вчителя про самопочуття та наявність симптомів  респіраторних хвороб.
 2. Використовувати захисні маски, які мають щільно прилягати, покриваючи ніс і рот.
 3. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу та під час перерв використання захисних масок є обов’язковим.
 4. Після четвертого уроку використану текстильну маску помістити в спеціально відведений контейнер, розміщений на першому або другому поверхах з позначкою «Використані маски та серветки».
 5. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед надяганням чистих засобів індивідуального захисту, ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом. Для гігієнічного знезараження рук наносять мінімум 3 мл антисептика на сухі долоні, активно втирають протягом 30 секунд.
 6. Столову відвідувати дотримуючись графіка.
 7. Дотримуватися етикету кашлю .Необхідно прикрити обличчя рукавом одягу або одноразовою паперовою серветкою;
 8. Перебуваючи у коридорі, дотримуватися соціального дистанціювання, запобігати утворенню масових скупчень.
 9. Дотримуватися безпечної дистанції в їдальні, відповідно до спеціальної розмітки на підлозі.
 10. Дотримуватися питного режиму з використанням індивідуального або одноразового посуду.
 11. Дотримуватися правил особистої гігієни.

Вимоги безпеки життєдіяльності здобувачів освіти після закінчення освітнього процесу

 1. Одноразові засоби індивідуального захисту викинути в спеціальні контейнери на першому поверсі біля виходу із закладу.
 2. Помити руки милом.
 3. Вихід з приміщення здійснювати відповідно до розмітки у Марковецькому НВК.

Вимоги безпеки життєдіяльності для здобувачів освіти у разі погіршення стану здоров’я

 1. Повідомити вчителя про погіршення самопочуття та наявність симптомів респіраторних хвороб.
 2. Діяти відповідно до розпорядження вчителя.
 3. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби СОVID-19 в одного з учнів, всі інші учні відповідного класу визнаються такими, що потребують самоізоляції (14 днів), та повинні звернутися до лікаря.

 

Правила для педагогічних працівників НВК

Вимоги безпеки перед початком роботи

 1. У приміщення освітнього закладу заходити в засобах індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром
 2. Пройти термометрію безконтактним термометром. У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °C або із ознаками гострого респіраторного захворювання. такий співробітник не допускається до роботи  та звертається за медичною допомогою    до сімейного лікаря.
 3. При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °C або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.
 4. Обробити руки антисептиком.
 5. Дотримуватися звичайних правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту.

Вимоги безпеки під час освітнього процесу

 1. Педагогічним працівникам перед початком занять та на початку кожного уроку проводити опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторних хвороб.
 2. У разі виявлення симптомів захворювання в учнів, проінформувати медичну сестру НВК Василюк І.Р. та класного керівника, за відсутності батьків, здобувачі освіти одягають маску, і тимчасово повинні бути ізолюються в спеціально відведений кабінет 209. Медична сестра або класний керівник інформуються батьків (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров’я.
 3. Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком,а клас переводиться в 211 або 212 кабінети.
 4. Повідомити техпрацівницю про потребу дезінфекції висококонтактних поверхонь вданому кабінеті.
 5. Проводити щогодинне провітрювання приміщень не менше 10 хв. При провітрюванні слід забезпечити безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.
 6. Дотримуватися соціального дистанціювання та уникнення скупчення, триматися від учасників освітнього процесу на відстані мінімум одного метра (приблизно три кроки).
 7. Використовувати захисні маски, які мають щільно прилягати, покриваючи ніс і рот.

8.Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу та під час перерв використання захисних масок є обов’язковим.

9.Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

10.У разі виявлення симптомів захворювання інфекцією, спричиненою коронавірусом COVID-19, необхідно повідомити адміністрацію закладу та звернутися до сімейного лікаря.

Вимоги безпеки після закінчення освітнього процесу

 1. Зняти використані засоби індивідуального захисту, помістити в спеціально відведений контейнер, розміщений на першому  з позначкою «Використані маски та серветки». обробити руки антисептиком. Залишити приміщення закладу.

Медична сестра.

1.Вранці проводить температурний скринінг працівників НВК з реєстрацією в окремому журналі.

2.Здійснювати температурний скринінг працівників та вихованців дошкільного відділення кожні чотири години впродовж дня.

 1. Відповідає за встановлення екстреної комунікації з закладами охорони здоров’я, інформує такі заклади та батьків дітей, родичів.

Правила для прибиральниць приміщень.

 1. Черговий техпрацівник не пропускає в приміщення освітнього закладу посторонніх.
 2. Проводити наскрізне провітрювання щогодинне провітрювання приміщень не менше 10 хв.;
 3. Проводити щоденне вологе прибирання з використанням миючих або дезинфікуючих засобів усіх приміщень

освіти: стіни, підлога, меблі та обладнання класних кімнат, коридорів, їдальні, харчоблоку, бібліотеки, спортивних

та актового залу.

 1. Дезинфікувати ручки дверей (щогодинно).
 2. Прибирати коридори та маршові сходи із застосуванням дезинфікуючих розчинів.
 3. Прибирати (щогодинно) туалетні кімнати із застосуванням дезинфікуючих розчинів.
 4. Проводить дезінфекції висококонтактних поверхонь вкабінеті де перебувала особа з симптомами інфекційного   захворювання.
 5. Щоденно забирають поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту (захисні маски. респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), щільно зав’язують (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносять маркування («використані засоби індивідуального захисту») і передають робітнику по обслуговування для зберігання.
 6. Щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів.

 

 

Правила організації харчування

1.Дотримуватись встановленого графіка харчування в їдальні.

2.Дотримуватись відстані між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х чоловік.

 1. Працівники харчоблоку працюють в захисних масках і одноразових рукавичках, які необхідно змінювати після кожної дії ( виробничого процесу на харчоблоці). Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у тому числі на 1 робочу зміну- безпосередньо на робочому місці.
 2. При видачі страв працівник повинен бути в захисній масці , в захисному щитку і в одноразових руквицях.

5.При організації харчування працівники зобовязані дотримуватись правил особистої гігієни.

6.Постійно проводити дезінфекцію приміщення та робочих поверхонь. Після дезінфекції приміщення здійснюється    обов’язкове провітрювання з одночасним відкриванням дверей та вікон впродовж 30 хв.

7.Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом

 

 

Організація харчування учнів

 1. Знезараження забезпечується за допомогою бактерицидних ламп щодня протягом 30 хвилин перед подачею їжею та після неї(включаючи роздягальні, зони приготування їжі, їдальню), підлога дезінфікується дезінфікуючим розчином.
 2. Після дезінфекції приміщення здійснюється обов’язкове провітрювання з одночасним відкриванням дверей та вікон впродовж 30 хв.
 3. Прийом продуктів проводиться за складеними схемами з максимальним уникненням з постачальником.
 4. Всі продукти, які постачаються в оригінальній герметичні упаковці, промиваються проточною водою, просушуються та укладаються на зберігання в коморі.
 5. Отримання готових упакованих страв здійснюється співробітниками харчоблоку в рукавичках та масках. «Сухі сніданки» для учнів 1-4 класів співробітник харчоблоку підносить до їх класних кімнат, громадський інспектор з харчування отримує та роздає «сухі сніданки» для учнів пільгових категорій. Весь процес відбувається із суворим дотриманням графіку видачі їжі з максимальним уникненням контакту з іншими працівниками.

 

 

Процедура дезінфекції їдальні та харчоблоку

 1. Підлогу, стіни двері, підвіконня меблі прибирають ганчіркою, змоченою у миючому засобі або в одному із дезінфікуючих розчинів.
 2. Санітарно-технічне обладнання (унітази, раковини) протирають двічі одним із дезінфікуючих розчинів або чистильно-дезинфікуючими засобами згідно із рекомендаціями до застосування

                                                       Вимоги до процедури дезінфекції їдальні та харчоблоку:

Вимоги до препаратів:

 • Використовуються лише малотоксичні засоби (3 або 4 класу токсичних речовин);
 • Всі миючі та дезінфікуючі препарати повинні мати етикетки із зазначенням назви речовини, процентної концентрації та дати виготовлення;
 • Всі препарати мають супроводжуватися детальними, завіреними виробником методичними рекомендаціями до застосування та належним набором документів (копія свідоцтва про реєстрацію, сертифікат відповідності Держстандарту України тощо).

Виготовлення дезінфікуючих розчинів:

 • Особи, допущені до роботи з дезинфікуючими речовинами, обов’язково проходять інструктаж з техніки безпеки;
 • Працівники, які розводять та використовують засоби, детально ознайомлені з Методичними рекомендаціями до застосування дезінфекційних засобів.

 

Правила перевезення дітей до освітнього закладу.

 1. Водій зобовязаний проходити щоденний контроль стану свого здоровя та температурний скринінг до початку робочої зміни.У раз і температури тіла понад 37,2 С відсторонити від роботи.
 2. Вхід до салону автобуса здійснювати тільки при наявності захисної маски.
 3. Перевезення здобувачів освіти здійснювати у межах місць для сидіння.
 4. Проводити дезінфекцію салону автобуса в кінці робочої зміни.
 5. Перевозити тільки здобувачів освіти та проводити посадку і висадку на зупинках вказаних в паспорті перевезень.

Порядок дій при виявленні в учасників освітнього процесу

симптомів хвороби:

 1. У разі виявлення первинних симптомів хвороби (висока температура, сухий кашель, лихоманка) – максимально ізолювати (ізолятор організовано на ІІ поверсі, каб. 207), повідомити керівника, медичну сестру, батьків, лікувальну установу, звернутися до лікаря для отримання консультації або подальшого обстеження.
 2. У разі виявлення хворого учня чи працівника під час освітнього процесу керівник закладу тимчасово обмежує вхід до установи та користування приміщеннями.
 3. У день виявлення хворого, включаючи можливих відвідувачів закладу, визначається перелік приміщень, у яких перебував хворий, та забезпечується обмеження їх використання та пересування по маршруту переміщення хворого.
 4. У разі виявлення декількох хворих, які користувалися приміщеннями на одному поверсі, обмежується весь поверх, де вони знаходилися. Якщо декілька хворих перебували на різних поверхах, керівник видає наказ про тимчасове закриття закладу освіти.
 5. Якщо особа з підозрою на вірус, в якої був контакт з хворим, класифікується як пацієнт, вона припиняє відвідувати заклад освіти протягом 2 тижнів .Якщо після відвідування закладу освіти підтверджуються підозри на хворобу (був контакт з хворим), необхідно звернутися до мед.установи для отримання консультації.

 

Василюк І.Р.- відповідальна за встановлення екстреної комунікації з закладами охорони здоров’я, інформує такі   заклади та батьків дітей, родичів .

 

Порядок дій при підтвердженні в учасників освітнього процесу хвороби за результатами лабораторних досліджень:

 1. За погодженням з органами охорони здоров’я та відділу освіти призупиняється функціонування класу на період 14 днів, або всього закладу освіти.
 2. Приміщення закладу освіти можна використовувати тільки після повної дезінфекції відповідними службами.

 

Правила, яких слід дотримуватися

батькам або особам, які їх замінюють

Кожного ранку перед приходом до школи виконувати замір температури і перевіряти наявність респіраторних симптомів:

 • Наявність температури вище 37.2 або поява респіраторних симптомів;
 • Наявність зв’язку з особами хворими на covid-19.

Якщо дитина знаходиться на домашній ізоляції, батьки повинні навчити її дотримуватися таких профілактичних заходів:

 • Залишатися вдома.
 • Жити окремо в ізольованому просторі, якщо це можливо.
 • Часто провітрювати приміщення.
 • Приймати їжу наодинці.

Якщо учень знаходиться на домашній ізоляції, батькам необхідно дотримуватися таких профілактичних заходів:

 • Під час перебування на ізоляції щодня ретельно перевіряти стан здоров’я на наявність високої температури чи респіраторних симптомів.
 • Під час періоду ізоляції члени сім’ї або співмешканці повинні максимально уникати контакту з хворим учнем.
 • Жити в окремому приміщенні з дитиною на ізоляції і часто провітрювати його кімнату.
 • Використовувати різні особисті предмети (рушники, посуд тощо) при користуванні спільним туалетом або душовою кабіною, дезінфікувати їх.

 

 1. У яких випадках необхідно повідомити класного керівника і не відвідувати заняття:
 • Наявність температури вище 37.2 або поява респіраторних захворювань;
 • Наявність зв’язку з особами хворими на covid-19.

Правила роботи дошкільних груп

 1. Проводити прийом дітей з 08.30 до 09.00 години ранку.
 2. Заборонити батькам та стороннім особам заходити в приміщення закладу.
 3. Взяти письмову згоду у батьків щодо дотримання вимог при відвідуванні закладів дошкільної освіти..
 4. 4. Організувати на вході до закладу місце для обробки рук та взуття (дезінфікуючі килимки) із вказівником про необхідність дезінфекції (банер, наклейка)
 5. Заборонити використання багаторазових рушників, мягких іграшок та килимків з довгим ворсом.
 6. Організувати на входах до закладу місце, де працівники дитячого садка вимірюють температуру, проводять огляд дітей, забирають вихованців до груп. При вході у групу дитина роздягається, змінює взуття, миє руки з милом і витирає паперовим рушником.
 7. Категорично заборонено приймати до дитячого садка дітей з ознаками респіраторних захворювань (кашель, нежить, тощо), а також, якщо дитина перебувала в контакті із захворілими на Covid19 особами впродовж останніх 14 днів.

8.При найменших ознаках нездужання вихованця впродовж дня відразу ізолювати і негайно повідомити батьків, які зобов’язані його забрати.

 1. Здійснювати температурний скринінг працівників та вихованців перед прийомом та кожні чотири години впродовж дня.

10.Педагогам та медичній сестрі щоденно заповнювати журнали вимірювання температури та обліку перебування дітей у закладі.

11.Організовувати освітній процес із максимальним перебування дітей на відкритому повітрі з дотриманням дистанції між  різними групами.

 1. Заборонити масові заходи за участю батьків.
 2. Забезпечити проведення батьківських зборів онлайн.
 3. Заборонити перебування на території закладу сторонніх осіб.

15.Працівник закладу, у якого є симптоми ГРЗ, не допускається до роботи, про що повинен терміново повідомити керівника, залишити територію закладу, самоізолюватися, звернутися до сімейного лікаря.

 1. У разі переходу навчального закладу у «червону зону» буде запроваджена дистанційна форма навчання

Працівникам дошкільних груп:

 1. Чітко дотримуватися санітарних та протиепідемічних заходів (постійно використовувати маски та рукавички, змінювати їх, проводити миття та дезінфекцію рук мінімум що дві години).
 2. Проводити щоденно дезінфекцію території дитячого садка: ручки, столи, ігрові споруди, лавки, пісочниці; термічну обробку посуду та столових приборів.
 3. Дезінфікувати приміщення та меблі, проводити вологе прибирання що дві години.
 4. Обробляти іграшки в обід та ввечері 2% мильним розчином.
 5. Передбачити недоступність для вихованців, до запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання.
 6. Медична сестра дошкільного закладу зобов’язана проводити щоденний огляд дітей усіх груп із заповненням певного протоколу.
 7. Щоденно вести журнали вимірювання температури та обліку перебування дітей у закладі.
 8. Провітрювати приміщення щогодини.
 9. У кожній віковій групі та приміщеннях закладу розмістити правила функціонування дошкільних груп під час послаблення карантину, якого повинні чітко дотримуватися усі працівники.

10.Обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми.

11.Обмежити сенсорні заняття та ігри.

 1. Вихователю-методисту Жибак С.В. розробити методичні поради, заняття для дітей відповідно до тимчасових вимог під час послаблення карантину.
 2. Рекомендувати вихователям проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання.