Волонтери Хто вони?

Цього року  людство відзначає 160-річчя  виникнення волонтерського руху. 5 грудня ми відзначаємо Міжнародний день волонтерів. Цій тематиці було приурочено годину-роздум  « Волонтери. Хто вони?» в приміщенні Марковецького НВК.  Зав. бібліотекою  с. Марківці Людмила Андрейчук  та  шкільний  бібліотекар Наталія Калинчук розповіли дітям, яку важливу місію виконують волонтери та про величезний внесок у спільну перемогу над ворогом .  Волонтерство – це справді всенародний рух, який свідчить про високу свідомість нашого народу,які дбають про людей, що опинилися в важких життєвих обставинах; людей  похилого віку, переселенців, хворих  та допомога бійцям на передовій. Підтримувати хлопців із тилу – така сама робота, як і стояти на передовій із зброєю в руках. Цієї весни минула 5 річниця з початку бойових дій на сході України. Волонтери і добровольці були тими, хто першими активізувалися і стали  боронити незалежність держави на передовій зі зброєю в руках і в тилу.  Учні Марковецького НВК також  допомагали нашим воїнам:  плели маскувальну сітку, писали листи-підтримку  для  солдат, збирали теплі речі для дітей-сиріт, а також брали участь в акції       « П’ять картоплин». Значить, наші діти – це таж маленькі волонтери . Під час таких добрих справ  проявляється милосердя, добро, дружня підтримка людям, які цього потребують. Це важливий внесок  у нашу спільну перемогу. І дуже  добре, що наші волонтери не втрачають запалу і докладають всіх зусиль, щоб наша країна перемогла у цій війні. Нинішньому волонтерському руху в Україні мало аналогів навіть на Заході, звідки прийшов цей термін « волонтерство». Важливо, щоб ні самі волонтери, ні суспільство ніколи не применшували  тієї роботи і того внеску який зробили і роблять. На закінчення години-роздуму  серед учнів провели анкетування, де діти відповідали на декілька питань про волонтерів, їхню місію, яку вони виконують.

Зав. бібліотекою с. Марківці Людмила Андрейчук

Фото Наталії  Настюк